https://blog.revistaderecenzii.com/

* Timișoara : Facultatea de Muzică și Teatru din cadrul Universității de Vest din Timișoara – în parteneriat cu Muzeul Național al Banatului, Muzeul Național de Artă Timișoara și Liceul de Artă „Ion Vidu” – organizează, în perioada 2-18 mai, Festivalul Muzicii de Cameră. Evenimentul aduce în fața melomanilor și a iubitorilor de poezie o serie de întâlniri de înaltă ținută artistică. În cadrul manifestărilor, muzica de cameră și poezia vor intra într-un dialog fertil, în interpretarea studenților Facultății de Muzică și Teatru și a profesorilor lor. Mai multe informații, precum și programul complet al festivalului se găsesc la adresa https://ccmtuvt.weebly.com/research–cercetare.html. Din programul zilei:
Continuă să citești







