https://blog.revistaderecenzii.com/

* De la ora 11:00, la Muzeul Național de Artă al României – intrarea Auditorium, Știrbei Vodă nr. 2 – se deschide prima întâlnire Weekend Sessions, care are loc în zilele de 20 și 21 mai. Din programul acestui weekend: sesiuni muzicale cu Pantam Dance & Zeyla Tomlyn, (handpan&voce), Light Quartet (muzică clasică), Cristina Lupu&Lucas Contreras (blues&jazz), Blue Noise (jazz acapella), o selecție de jazz realizată de Marica Cristian, Radio România Cultural. În ambele zile, participanții vor putea lua parte la sesiuni de poezie contemporană cu Diana Iepure, yoga cu Magda Bucur, discuții și întâlniri cu psihoterapeut Ștefania Dudău de la Cortul Terapeutic, selecții de scurtmetraje de la UNATC, dar și din programul Festivalului de Film European. Sunt programate și tururi ghidate speciale cu fotografi:
Continuă să citești








